Paweł Matyja
Adwokat specjalizujący się w sprawach karnych, procesach poszlakowych, przestępczości zorganizowanej i przestępczości tak zwanych „białych kołnierzyków”. Obrońca w wielu głośnych procesach kryminalnych między innymi kobiety oskarżonej o zabójstwo w jednym z najbardziej zagadkowych procesów poszlakowych w historii Polski; kobiety, która ujawniła największą aferę w historii Ministerstwa Sprawiedliwości; komandosa na którego obławę, po jego ucieczce z pumą relacjonowały media na całym świecie; prezesa jednej z górniczych spółek, oskarżonego o molestowanie seksualne po tym, jak zamierzał ujawnić panujące w spółce nieprawidłowości, w procesie zakończonym prawomocnym uniewinnieniem. Pełnomocnik Tomasza Komendy. Obrońca Ryszarda Boguckiego. Wielokrotnie nagradzany między innymi Złotą Temidą za zaangażowanie w obronę praworządności, tytułem Prawnika Roku Pro Bono w Polsce za zaangażowanie w działalność charytatywną, czy nagrodą Rising Stars.
Grzegorz Głuszak
Dziennikarz śledczy specjalizujący się w tematyce przestępczości i meandrów polskiego wymiaru sprawiedliwości. Reporter programów telewizyjnych „Uwaga!” i „Superwizjer” Telewizji TVN. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, w tym najbardziej prestiżową nagrodą dziennikarską w Polsce – Grand Press za cykl reportaży „25 lat za niewinność i Utracona młodość Tomasza Komendy”. Nagrodzony również między innymi MediaTorem, nagrodą im. A. Woyciechowskiego oraz nagrodą Silesia Press. Zdobywca złotej i srebrnej nagrody na festiwalu filmowym w Monachium. Autor bestsellerowych książek dotyczących błędów wymiaru sprawiedliwości – w tym zekranizowanej „25 lat niewinności: historia Tomasza Komendy”. Bohater serii reportaży poświęconych morderstwie w butiku Ultimo, które doprowadziły do przedterminowego zwolnienia z więzienia walczącej o niewinność Beaty Pasik.
Remigiusz Korejwo „Remik”
Były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji z blisko 15 letnim stażem pracy w wydziałach do walki z przestępczością zorganizowaną – kryminalną i narkotykową. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Doprowadził do wznowienia śledztwa w sprawie gwałtu i morderstwa 15-letniej Małgosi w podwrocławskich Miłoszycach, za które na 25 lat skazano Tomasza Komendę. Członek specgrupy, która doprowadziła do uniewinnienia Tomasza Komendy i wykrycia prawdziwych sprawców zbrodni o którą oskarżono niewinnego człowieka. Specjalista w zakresie gromadzenia i analizy dowodów. Za „odwagę walki z niesprawiedliwością i obnażanie jej mechanizmów” otrzymał nagrodę Orła Jana Karskiego. Bohater serialu Netflix pod tytułem „Będziesz następna” pokazującego kulisy śledztwa w sprawie najgroźniejszego seryjnego gwałciciela w Polsce. Konsultant filmowy m.in. serialu kryminalnego „Rojst”.
Jan Gołębiowski
Biegły sądowy, psycholog kryminalny, czołowy specjalista w zakresie profilowania nieznanych sprawców przestępstw, wykładowca Uniwersytetu SWPS. Założyciel Centrum Psychologii Kryminalnej. Jest autorem pierwszej w Polsce monografii na temat profilowania kryminalnego – „Profilowanie kryminalne. Wprowadzenie do sporządzania charakterystyki psychofizycznej nieznanych sprawców przestępstw”, oraz licznych publikacji naukowych na temat profilowania kryminalnego. Były psycholog policyjny komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Opiniuje dla Sądów karnych, różnych prokuratur, w tym Prokuratury Krajowej a także dla instytucji takich jak Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Bohater pierwszego polskiego serialu dokumentalnego przedstawiającego pracę profilera pod tytułem „Zawód: Profiler”, wyprodukowanego przez telewizję CBS.