Paweł Matyja
Adwokat specjalizujący się w sprawach karnych, procesach poszlakowych, przestępczości zorganizowanej i przestępczości tak zwanych „białych kołnierzyków”. Obrońca w wielu głośnych procesach kryminalnych między innymi kobiety oskarżonej o zabójstwo w jednym z najbardziej zagadkowych procesów poszlakowych w historii Polski; kobiety, która ujawniła największą aferę w historii Ministerstwa Sprawiedliwości; komandosa na którego obławę, po jego ucieczce z pumą relacjonowały media na całym świecie; prezesa jednej z górniczych spółek, oskarżonego o molestowanie seksualne po tym, jak zamierzał ujawnić panujące w spółce nieprawidłowości, w procesie zakończonym prawomocnym uniewinnieniem. Pełnomocnik Tomasza Komendy. Obrońca Ryszarda Boguckiego. Wielokrotnie nagradzany między innymi Złotą Temidą za zaangażowanie w obronę praworządności, tytułem Prawnika Roku Pro Bono w Polsce za zaangażowanie w działalność charytatywną, czy nagrodą Rising Stars.

Grzegorz Głuszak
Dziennikarz śledczy specjalizujący się w tematyce przestępczości i meandrów polskiego wymiaru sprawiedliwości. Reporter programów telewizyjnych „Uwaga!” i „Superwizjer” Telewizji TVN. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, w tym najbardziej prestiżową nagrodą dziennikarską w Polsce – Grand Press za cykl reportaży „25 lat za niewinność i Utracona młodość Tomasza Komendy”. Nagrodzony również między innymi MediaTorem, nagrodą im. A. Woyciechowskiego oraz nagrodą Silesia Press. Zdobywca złotej i srebrnej nagrody na festiwalu filmowym w Monachium. Autor bestsellerowych książek dotyczących błędów wymiaru sprawiedliwości – w tym zekranizowanej „25 lat niewinności: historia Tomasza Komendy”. Bohater serii reportaży poświęconych morderstwie w butiku Ultimo, które doprowadziły do przedterminowego zwolnienia z więzienia walczącej o niewinność Beaty Pasik.

Remigiusz Korejwo „Remik”
Były funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji z blisko 15 letnim stażem pracy w wydziałach do walki z przestępczością zorganizowaną – kryminalną i narkotykową. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Doprowadził do wznowienia śledztwa w sprawie gwałtu i morderstwa 15-letniej Małgosi w podwrocławskich Miłoszycach, za które na 25 lat skazano Tomasza Komendę. Członek specgrupy, która doprowadziła do uniewinnienia Tomasza Komendy i wykrycia prawdziwych sprawców zbrodni o którą oskarżono niewinnego człowieka. Specjalista w zakresie gromadzenia i analizy dowodów. Za „odwagę walki z niesprawiedliwością i obnażanie jej mechanizmów” otrzymał nagrodę Orła Jana Karskiego. Bohater serialu Netflix pod tytułem „Będziesz następna” pokazującego kulisy śledztwa w sprawie najgroźniejszego seryjnego gwałciciela w Polsce. Konsultant filmowy m.in. serialu kryminalnego „Rojst”.


Jan Gołębiowski
Biegły sądowy, psycholog kryminalny, czołowy specjalista w zakresie profilowania nieznanych sprawców przestępstw, wykładowca Uniwersytetu SWPS. Założyciel Centrum Psychologii Kryminalnej. Jest autorem pierwszej w Polsce monografii na temat profilowania kryminalnego – „Profilowanie kryminalne. Wprowadzenie do sporządzania charakterystyki psychofizycznej nieznanych sprawców przestępstw”, oraz licznych publikacji naukowych na temat profilowania kryminalnego. Były psycholog policyjny komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Opiniuje dla Sądów karnych, różnych prokuratur, w tym Prokuratury Krajowej a także dla instytucji takich jak Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Bohater pierwszego polskiego serialu dokumentalnego przedstawiającego pracę profilera pod tytułem „Zawód: Profiler”, wyprodukowanego przez telewizję CBS.

Andrzej Mroczek
Były funkcjonariusz operacyjny Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, służb specjalnych oraz główny specjalista Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym i Przestępczości Zorganizowanej MSWiA. Wykładowca akademicki na kierunku Kryminologia w Collegium Civitas i Psychologia Śledcza na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Zajmuje się obszarami kryminologicznymi, kryminalistycznymi, terroryzmu i terroru kryminalnego. Specjalizuje się w rozpoznawaniu i interpretacji wskaźników behawioralnych i mikroekspresji w identyfikacji zagrożeń oraz analizą wiarygodności zeznań. Współautor pierwszego Prezydenckiego Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego. Regularnie komentuje bieżące wydarzenia w mediach informacyjnych i publicystycznych w zakresie przestępczości i terroryzmu. Autor publikacji prasowych i naukowych m.in. współautor książki „Terror w Polsce – analiza wybranych przypadków”.

Jarosław Mrozek
Były funkcjonariusz Służby Celnej z blisko 25-letnim stażem pracy w wydziałach kontrolujących: import i eksport towarów poza obszar Unii Europejskiej, obrót towarów akcyzowych w ramach Unii Europejskiej, sferę urządzania gier hazardowych. W ramach służby pełnił funkcje Dyrektora Izby Celnej w Katowicach, Dyrektora Izby Celnej w Opolu, Naczelnika Urzędu Celnego w Rybniku. Po odejściu z Służby wieloletni Dyrektor do spraw finansowych w spółkach Skarbu Państwa. Współpracownik wielu renomowanych kancelarii podatkowych. Specjalista w zakresie: obrotu towarami akcyzowymi, rynku gier hazardowych, ceł importu i eksportu.

Żaneta Rachwaniec
Psycholożka, socjolożka, psychoterapeutka i wykładowczyni akademicka (Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS, Akademia Humanitas, Akademia WSB). Założycielka i Prezeska Fundacji Po Skrzydła z siedzibą w Sosnowcu w której zrealizowała ponad 30 projektów w zakresie zdrowia psychicznego. Dyrektorka Poradni Zdrowia Psychicznego. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu psychologii. Regularnie współpracuje z mediami w całym kraju stanowiąc głos eksperci w swojej dziedzinie. Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność stypendiami ministerialnymi i unijnymi. Udziela wsparcia psychologicznego osobom pokrzywdzonym przestępstwami, jak również rodzinom bliskim osób skazanych.

Marek Siewert
Były oficer operacyjny Wydziału ds. Zabójstw Komendy Stołecznej Policji w Warszawie z 25-letnim stażem pracy. Analityk i konsultant. Analizował i wyznaczał kierunki prowadzonych śledztw m.in. dotyczących zabójstwa generała Marka Papały oraz zaginięcia Iwony Wieczorek. Radca w Komendzie Głównej Policji w Biurze Kryminalnym. Podczas wieloletniej służby zajmował się zwalczaniem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Instruktor samoobrony i wyszkolenia strzeleckiego, posiada uprawnienia w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Skoczek spadochronowy 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej. Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Konsultant filmowy m.in. w filmie „Napad”. Nagrodzony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotą Odznaką Zasłużonego Policjanta. Wielokrotnie nagradzany przez MSWiA oraz Prezydenta Warszawy. Za osiągane wyniki – na wniosek przełożonych – przedterminowo awansowany na wyższe stopnie policyjne.

Arkadiusz P. Szajna
Doktor nauk prawnych specjalizujący się w prawie karnym (materialnym i procesowym), kryminalistyk, profesor w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. W Uczelni pełni funkcję kierownika Laboratorium Badań Poligraficznych oraz Rzecznika Praw Akademickich. Jest również specjalistą z zakresu psychofizjologicznych badań poligraficznych (wariograficznych), członkiem Zarządu oraz Przewodniczącym Komitetu Prawnego Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych. Swoją uwagę poświęca m.in. problematyce wykorzystywania badań poligraficznych w procesie karnym, ustalania modus operandi sprawców zabójstw oraz budowania dowodu poszlakowego. Autor publikacji naukowych z zakresu kryminalistyki, prawa karnego oraz czynny uczestnik konferencji naukowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Krzysztof Schulz
Były funkcjonariusz Policji z ponad 30-letnim doświadczeniem m.in. Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Zatrudniony również w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości. Pracował też m.in. w Eulex Kosovo, Special Police Department, CRC Group (Crowd and Riot Control), Polish Police Formed Unit. Jego działania koncentrowały się na przeciwdziałaniu pedofilii, wykrywaniu nielegalnego przepływu zasobów finansowych, likwidacji „farm trolli” zajmujących się phishing-iem i dezinformacją, nielegalnym handlem w sieci, wykrywaniem mowy nienawiści itd. Trener NASK ds. Szkoleń z Cyberbezpieczeństwa dla kluczowych osób w kraju. Posiada liczne certyfikaty i ukończone szkolenia m.in. z zakresu cyberprzestępczości. Posługuje się językami angielskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim.